KLUBKlub istnieje od 1990 roku

Prowadzi sekcję piłki siatkowej dziewcząt. Szkolenie oparte jest na bazie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jaworze Plac Bankowy 1, który udostępnia swoją salę gimnastyczną oraz prowadzi klasy sportowe o profilu piłki siatkowej.

100% wiary, oddania i miłości do siatkówki

100% zapału i woli walki

KOCHAMY SIATKÓWKĘ

W klubie obok zespołu seniorek na szeroką skalę prowadzone jest szkolenie młodzieży. Nasze zespoły młodzieżowe należą do ścisłej czołówki Dolnego Śląska, corocznie uczestniczą w rozgrywkach szczebla centralnego. Wychowanką klubu jest Katarzyna Mroczkowska, obecnie zawodniczka Gwardii Wrocław, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach młodzieżowych, była reprezentantka Polski, laureatka Nagrody Miasta Jawora.
Największym sukcesem jest niewątpliwie awans w sezonie 2003/2004 do I ligi. W praktyce klub jest klubem międzyszkolnym działającym przy Zespole Szkół Ogólnokształcącym w Jaworze. W szkoleniu klub ściśle współpracuje z UKS Olimpia - Dwójka. Corocznie szkolenie w klubie rozpoczyna średnio 30-40 zawodniczek. Od początku istnienia przez klub przewinęło się ponad 500 dziewcząt.

Stale w klubie trenuje średnio 120 zawodniczek w sześciu grupach wiekowych począwszy od 4 klasy szkoły podstawowej. W klubie pracuje sześciu trenerów i instruktorów. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia do prowadzenia zajęć oraz prowadzenie zespołów w rozgrywkach organizowanych przez PZPS.
volleyball-game

Tomasz Szmydt

Prezes klubu
volleyball

Paweł Truchan

V-ce prezes

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ABY OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O ROZGRYWKACH